Był sobie hymn

Anthem to kooperacyjna strzelanka TPP z pierwiastkiem MMO, wzbogacona o elementy RPG i osadzona w klimatach science fiction. Produkcja wyszła spod rąk pracowników oddziału studia BioWare zlokalizowanego w mieście Edmonton, czyli zespołu odpowiedzialnego z największe hity firmy, takie jak seria Dragon Age czy trzy pierwsze odsłony cyklu Mass Effect.

Potęga hymnu

Gra przenosi nas na odległą planetę, porzuconą przez pradawnych bogów w czasie jej tworzenia, co pozostawiło na niej sporo nieprzyjaznych bestii oraz „potęgę hymnu” – narzędzie kreacji świata, które każdy pragnie posiąść i ujarzmić. Gracze wcielają się w tzw. wolnych strzelców (ang. Freelancers), czyli śmiałków wyposażonych w pancerze wspomagane klasy Javelin. Tylko oni są w stanie stawić czoła zarówno agresywnej faunie obcego świata, jak i bezwzględnej rasie inteligentnych istot znanych jako Scars, a także wrogiej ludzkiej frakcji Dominion. Na barki graczy spada obowiązek wypełniania licznych zadań zlecanych przez mieszkańców miasta Fort Tarsis oraz poznanie tajemnic świata Anthem. Mechanika Anthem łączy elementy trzecioosobowej strzelanki i gry MMORPG. Gracze zaczynają przygodę od stworzenia postaci, a następnie biorą udział w eksploracji świata i realizowaniu misji, samotnie lub wspólnie z towarzyszami broni. Wypełnianie zadań nagradzane jest punktami doświadczenia, za które rozwijamy naszą postać.

Losy ludzkości w rękach javelinów

Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami bohatera. Walka jest w dużym stopniu zręcznościowa i przypomina klasyczne strzelanki, ale główną rolę odgrywają tu zdolności specjalne Javelinów oraz ataki obszarowe. Podczas zabawy kluczową rolę odgrywają pancerze wspomagane, czyli tzw. Javeliny. Gra oferuje cztery modele do dyspozycji, o różnym poziomie mobilności i uzbrojenia. Dodatkowo możemy je modyfikować i ulepszać, dopasowując sprzęt do naszych indywidualnych potrzeb. Wszystkie egzemplarze wyposażone są w silniki odrzutowe, co ułatwia eksplorację planety i zapewnia większą swobodę taktyczną podczas walk.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

W grze główny świat jest wspólną przestrzenią, w której małe grupy graczy udają się na przygody. Natomiast baza ludzkości, Fort Tarsis, jest miejscem indywidualnym dla każdego użytkownika. To właśnie tam poznajemy fabułę gry i wybieramy misje. Anthem stawia na kooperacyjną rozgrywkę, w której czworo graczy łączy siły przeciwko sztucznej inteligencji.

JAK ZGŁOSIĆ PRACĘ?

  1. Napisz scenariusz lub narysuj komiks nawiązujący tematycznie do gry Anthem (Regulamin konkursu znajdziesz tutaj)
  2. Plik graficzny lub tekstowy prześlij na maila konkurs@gry-online.pl w temacie wpisując „Konkurs Anthem”, a w treści wiadomości swój nick z GRY-OnLine
  3. Darmowe konto w serwisie GRY-OnLine możesz założyć tutaj
  4. Nie zapomnij także o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w sekcji „moje gry-online.pl” (punkt: „Chcę otrzymywać specjalnie do mnie skierowane informacje i promocje oraz brać udział w konkursach (…)” w zakładce „Ustawienia”
  5. Swoją pracę mozesz zgłosić tylko w jednej kategorii
  6. Jeśli masz pytanie możesz zadać je na naszym forum